Як роботодавцю отримати довідку для бронювання працівників
Детальніше в новині
Перш за все нагадаємо, що 01.01.2023 р. набрала чинності постанова Кабміну № 76 від 27.01.2023 р., що затвердила Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, тобто у воєнний час.
Згідно з п. 2 вищезгаданого Порядку особливо значущими для держави вважаються підприємства, у яких:
- загальна сума сплачених податкових зобов'язань до бюджетів (крім митних платежів) і сума сплаченого ЄСВ, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період і підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство (пп. 1 п. 2 Порядку);
- відсутня заборгованість із ЄСВ. Що підтверджується: довідкою ДПС про відсутність заборгованості з платежів, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами. Відповідно до пп. 5 п.2 Порядку, такий витяг має бути засвідченим керівником підприємства.
Щоб отримати інформацію про загальну суму сплачених податків, зборів і платежів (крім митних) до державного і місцевих бюджетів та щодо суми сплаченого ЄСВ протягом звітного податкового року, а також про відсутність заборгованості із сплати ЄСВ, підприємству потрібно звернутися в письмовій довільній формі до податкової за основним місцем обліку.
Звертаємо увагу на те, що територіальні органи ДПС, керуючись пп.1 і 5 п. 2 Порядку, надають таку інформацію без зволікань:
- за платником в цілому по Україні;
- за період з 01.01.2022 р. по 31.12.2022 р.
Джерело: повідомлення Головного управління ДПС у Запорізькій області.